top of page

Hakkımızda

Şirketimiz’in temelleri 1991 yılında kurulan Mert-Er Demir Çelik LTD. ŞTİ. ile atılmıştır. 

 

Şirketimiz, 1990’lı yıllarda Aliağa ve çevresinde kurulu büyük çaplı demir çelik ve petrokimya sektörünün profesyonel hizmet sağlayıcılarına olan ihtiyacına cevap vermek üzere faaliyetlerine başlamış ve bu şekilde personel taşımacılığı, makine bakımı ile araç lastik ve yedek parça alanlarında faaliyetlerini sürdürürken Aliağa bölgesinde önemli bir şirket haline gelmiştir.

 

2000 yılı itibariyle Şirketimiz bulunduğu iştigal alanlarında büyüme hedeflerine ulaşmış ve yeni yatırım alanlarıyla ilgili çalışmalar yürütmüştür. Bu çalışmalar sonucu 2002 yılında inşaat sektöründe yatırım yapmaya başlanmıştır. Şirketimiz, inşaat sektöründeki varlığını aynı zamanda kuruluş felsefesi olan kalite ve müşteri memnuniyetine dayandırarak inşa ettiği her projede gelişim göstermeye devam etmiş ve nihayetinde inşaat sektöründe elde edilen ivme ile 2008 yılından itibaren diğer sektörlerdeki çalışmalarına son vermesinin ardından sahip olduğu profesyonel birikimini tamamıyla bu alana yönlendirerek bölgede inşaat sektörüne öncülük etmeye başlamıştır.

 

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun’un 2012 yılında yayınlanmasını takip eden süreçte inşaat sektörünün gelişimine uygun yapısal değişikliklere ihtiyaç duyulmuş ve yapılan bu değişikliklerle beraber Şirketimiz yeni ismi “Ertürk Grup Yapı Mühendislik İnşaat Enerji Sanayi Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi” ile çalışmalarına devam etmektedir.

Şirketimiz, inşaat sektöründe Aralık 2020 itibariyle 488 adet konut, 39 Adet işyeri olmak üzere toplamda 93.500 metrekare inşaat alanını tamamlamış ve müşterilerinin kullanıma sunmuştur. 2021 yılı içerisinde iki yeni projeye başlamış olan Şirketimiz, gelecek yıllar için de çeşitli projelerle planlamalarına hız kesmeden devam etmektedir.

HAKKIMIZDA
bottom of page